Návody

V sekci návody jsme pro vás připravili step-by-step postupy při registraci či vyplňování/import deníků do programu GMA..
Jednotlivé návody jsou také přímo přístupné z menu,

FAQ

Co je to S2S víkend?

S2S víkend je bonusový program. V době jeho konání jsou znásobeny všechny dosažené body 2×. Více na této stránce.

Pokud jedu vysílat třeba do WWFF (SOTA, IOTA…), jak to spojit s GMA?

WWFF oblasti a WCA platí do GMA-Triathlonu. Pokud se některé reference prolínají (např. vrchol GMA leží uvnitř FF oblasti) a splníme podmínky programů, dají se reference aktivovat i v rámci jedné expedice a všechny programy výhodně kombinovat. Jen je potřeba dát pozor na dodržení pravidel - např. horské programy mají omezení na pěší přístup na vrchol a napájení zařízení.

SOTA platí do GMA hodnocení bez problémů pod svým číslem. Při jedné cestě se často dají obě aktivity spojit, stačí najít nějaký vrchol GMA v okolí a třeba krátce ho také aktivovat - a když by se zrovna nedařilo, aktivace platí už od jednoho QSO (do hodnocení Mountain Challenge se i započítává).

Pokud se účastním nějakého závodu na kótě GMA, mohu tato spojení zahrnout do GMA aktivity (poslat deník)?

Ano, je to možné, pokud jsou splněna pravidla GMA pro aktivaci vrcholu. Některé závody k portable aktivitě z kopců přímo vybízejí - různé VHF/UHF aktivity, KV polní den, QRP závody... Určitě je ale dobré dát před nebo po závodě šanci i lovcům skrze výzvu "CQ GMA" a spot na clusteru, aby to nebyla jen formální aktivace, a aby i oni si mohli kopec "udělat".

Mohlo by být trochu sobecké si zapisovat aktivaci jen sám a navíc je možné, že mě díky tomu zavolají příště, až žádný závod nebude...